The Singapore Grip 13 Eylül Başlıyor

J.G. Farrell’ın 1978’de yayınlanan aynı adlı hiciv romanından uyarlanan ITV dizisi The Singapore Grip, 13 Eylül’de başlıyor.

Sömürge dönemi Singapur’unda Blackett & Webb Ltd’nin başkanı olan Walter Blackett (David Morrissey), İngiliz İmparatorluğu’nun üstünlüğüne sıkı sıkıya inanan ve yerel halkı küçük gören zengin (ve muhtemelen hırsız) bir lastik baronudur. Walter, bunları iş fırsatlarına dönüştürebileceğine ikna olmasına rağmen bir dizi zorlukla da karşı karşıyadır. Öncelikle, Avrupa’da sinir bozucu bir II. Dünya Savaşı sürmekte ve Japonya’nın Singapur’u işgal etme tehdidi var, ama neyse ki, kauçuğa olan talep hiç bu kadar yüksek olmamıştı. Kurallara uymayı bilirseniz, kazanılacak bir servet vardır. Ve Japonlar kesinlikle bir İngiliz kolonisini asla işgal etmeyeceklerdir 

Diğer sorun, Walter’ın iş ortağı Mr. Webb’in (Charles Dance) sağlığı iyi değildir. Walter, şirketlerinin geleceğinin güvence altına alınmasını sağlamalıdır. Matthew (Luke Treadaway) hasta babasını ziyaret etmek için Singapur’a gelir. Bu, Matthew’un babasının şirketteki ortaklığını devralma olasılığını artırıyor.

Fakat Walter’ı endişeye sokan şey Matthew’un güçlü bir ahlaki çizgiye sahip ve sömürüden hoşlanmayan bir idealist olması. Ancak lastik baronun bir planı var: şımarık, kendine güvenen, kafası işe basan kızı Joan (Georgia Blizzard), ailenin çıkarlarını korumak için Matthew ile evlenmeye tamamen hazır. Ve onu baştan çıkarmanın hiç sorun olmayacağını söylüyor.

Fakat Matthew’un idealizmi, gizemli Çinli bir mülteci olan Vera Chiang’ın (Elizabeth Tan) büyüsüne kapılmasından dolayı Walter’ı giderek artan bir şekilde kuşkuya düşürecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: