Snowpiercer Dizisinin 2. Sezonundan İlk Tanıtım Fragmanı

Snowpiercer dizisinin bu hafta yayınlanan sezon finalinin sonrasında 2. sezondan ilk tanıtım fragmanı yayınlandı. Bu tanıtım fragmanı, 2. sezonda Sean Bean’in sürpriz bir karaktere yaşam vereceğini meydana çıkardı.

Bong Joon-ho’nun 2013 yapımı bilimkurgu filmi Snowpiercer‘ın dizi uyarlaması mayıs ayında izleyici ile buluştu. Amerika’da TNT kanalında ekrana gelen, dünyanın geri kalanında ise Netflix‘te yayınlanan dizi 10 bölümden meydana gelen ilk sezonunu 12 Temmuz’da tamamladı. Dizi, pek çok hususta uyarlandığı filmin çok altında kalsa da Netflix’te geniş izleyici kitlesine ulaşmayı başardı.

Snowpiercer, daha yayınlanmaya başlamadan evvelce 2. sezon onayını almıştı. Bu yüzden yaratıcı ekibi 2. sezonu şekillendirmek amacıyla vakit kaybetmeden çalışmalara başladı. Buna bir de endeksin yayın tarihinin defalarca ertelenmesi eklenince, daha ilk sezon yayınlanmaya başlamadan 2. sezonun mühim bir alanı çekildi. Bu da ilk sezon biter bitmez 2. sezondan ilk tanıtım fragmanının yayınlanmasının önünü açtı.

İlk sezon finalinin derhal sonrasında yayınlanan 2. sezon fragmanı, yeni sezonda izleyicileri mühim bir sürprizin beklediğini meydana çıkardı. Bu sürprizin merkezinde ise 2. sezonda endeksin oyuncu kadrosuna dâhil olan Sean Bean yer alıyor.

Snowpiercer 2. Sezon, Önümüzdeki Yıl Ekranlara Gelebilir

Film uyarlamasında Ed Harris’in yaşam verdiği, hikâyenin merkezinde yer alan trenin mühendisi olan Bay Wilfred, dizide değişik şekilde ele alınmış, hem de ilk bölümlerde bu karakterin cinsiyetinin değiştirilerek Jennifer Connelly’nin karakterine evrildiği düşünülmüştü. Daha sonradan ise bu karakterin öldüğü izlenimi verilmişti. Fakat yayınlanan tanıtım fragmanı Bay Wilfred’ın yaşamta olduğunu ve bu karaktere Sean Bean’in yaşam vereceğini gösterdi.

Snowpiercer’ın 2. sezonu amacıyla şimdilik bir yayın tarihi belirlenmemiş olsa da, çekimlerin mühim bir bölümünün sonuçlanmış olması 2. sezonun önümüzdeki sene ekranlara gelme ihtimalinin gerektiğince yüksek olduğunu gösteriyor. Öte yandan endeksin yaratıcısı Graeme Manson’ın açıklamaları, senarist ekibinin şuandan 3. sezon amacıyla hazırlıklara başladıklarını gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: