Zoom Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bu yazımda Zoom uygulaması nedir? nasıl kullanılır? Zoom ücretli mi? gibi soruların cevaplarını sizlerle paylaşacağım.

Zoom uygulaması bir canlı video toplantı programı olup; Zoom Video Communications, Inc. tarafından 2013 yılında geliştirilmiştir. Korona virüs nedeniyle birçok sektör ve alanda insanlar evden çalışmaya başladı. Yüz yüze yapılamayan toplantılar, dersler ve görüşmeler için büyük bir çoğunluk Zoom Meeting uygulamasına yöneldi. Bunun en büyük nedeni belki de Zoom uygulamasının 100 kişiye kadar ücretsiz olmasıydı.

Zoom uygulaması Covid-19 nedeniyle evinden çalışmak zorunda kalan kişiler ve eğitime online devam eden öğrenci ve öğretmenler için önemli bir hale geldi. Zoom’un rakiplerinden en büyük farkı aynı anda 100 kişiye kadar ücretsiz olması olarak gösteriliyor.

Zoom Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Zoom’u kullanarak hem bilgisayar hem de mobil cihazlardan online olarak görüntülü veya sesli bir şekilde toplantı yapabilir veya ders verebilirsiniz. Zoom’a Zoom.us adresinden giriş yapabilirsiniz. İsterseniz bilgisayarınıza veya telefonunuza uygulamayı indirebilirsiniz.

  • İsterseniz üye girişi yapmadan Join a meeting seçeneğine tıklayabilir ve daha sonra sizinle paylaşılan meeting ıd girerek toplantıya katılabilirsiniz.
  • Sisteme e-mail ve şifre belirleyerek ücretsiz bir şekilde üye olabilirsiniz. Sisteme giriş için Facebook ve Google hesaplarınızı kullanabilirsiniz.
  • Giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen ekrandan new meeting sekmesine tıklayarak görüşme başlatabilirsiniz.
  • Toplantıya katılmasını istediğiniz kişileri davet edebilir veya onlara toplantı meeing ıd sini vererek toplantıya katılmalarını sağlayabilirsiniz.
  • Join (katıl) butonuna tıklayarak davet edildiğiniz bir toplantıya katılabilirsiniz.
  • Zoom programında arka planınızı değiştirme imkanınız da bulunuyor. Choose virtual background seçeneği ile arka planınız değiştirebilirsiniz.

Zoom Ücretli Mi?

  • Zoom uygulamasının hem ücretli hem de ücretsiz paketleri bulunmaktadır. Ücretsiz versiyon bazı özellikler kısıtlanmıştır. Programın ücretsiz versiyonunda yaptığınız görüşmeleri kaydetme imkanı bulunmamaktadır.
  • Zoom uygulaması ile aynı anda 100 kişi ile 40 dakikalık görüşme yapmak ücretsizdir. Daha fazla kişi ve daha uzun sürelerde toplantılar yapmak için 14.99 dolardan başlayan paketlerden birini satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: