Whatsapp Son Görülme Ve Çevrim içi Özelliği Neden Yok?

Dünya genelinde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp son görülme ve çevrim içi yazısı kayboldu. Normalde Whatsapp ayarlar üzerinden açılıp kapanabilen çevrim içi ve son görülme yazılarının bir anda kaybolmasının ardından kullanıcılar tarafından sosyal medya hesapları üzerinden birçok yorumda bulundu. Bazıları Whatsapp’a güncelleme geldiğini düşünürken bazı kullanıcılar ise anlık bir sorun yaşandığını düşünüyor. Peki Whatsapp’ta son görülme ve çevrim içi özelliği neden bir anda ortadan kayboldu. Detaylar yazımızda…

Whatsapp Son Görülme Ve Çevrim içi Özelliği Neden Kayboldu

Whatsapp’ta son görülme ve çevrim içi özelliğinin kaybolmasının ardından uygulamayı kullanan vatandaşlar Whatsapp ne zaman düzelecek? sorusuna yanıt aramaya başladılar. Bu özelliklerin kalkmasını bazıları olumlu bulurken bazı kişiler ise olumsuz olarak değerlendirdi. Hatta Whatsapp’ta son görülme ve çevrim içi özellikleri kaybolduğu için Telegram uygulamasına geçiyorum diyenler de. Bu 2 özelliğin kaybolmasının ardından Twitter üzerinden binlerce kullanıcı mesaj yayınladı ve Whatsapp Twitter’da gündem oldu. Sosyal medyada yayılan bir iddiaya göre; Whatsapp’ın bu özellikleri bilerek kapadığı ve yeni bir güncellemeye hazırladığı yönündeydi. Ancak konuyla ilgili henüz net bir açıklama yapılmadı.

Facebook bünyesinde olan Whatsapp’ta akşam saatlerinde bazı teknik sorunlar yaşandı. Birçok kullanıcı son görülme ve çevrim içi özelliklerinde sorun yaşadığını bildirdi.

Whatsapp Son Görülme Ve Çevrim içi Özelliği Geri Geldi

Twitter üzerinde gündem olan Whatsapp’ta son görülme, yazıyor ve çevrim içi gibi birçok özellik kısa süreliğine kullanılamadı. Bu sorunu düzeltmek amacıyla gizlilik ayarlarına girmeye çalışan kullanıcılar erişim sorunu ile karşı karşıya kaldılar. Normalde bu ayarlar kullanıcılar tarafından yapılabilirken sorun nedeniyle kullanıcılar gizlilik ayarlarına erişim sıkıntısı yaşadılar. Akşam saatlerinde başlayan Whatsapp çevrim içi ve son görülme özelliği kaybolma sorunu kendi kendine çözüldü. Yetkililer tarafından konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: