Katlanabilir iPhone Geliyor!

Uzun zamandır katlanabilir iPhone’un geleceği ile alakalı sayısız iddia ortaya atılıyor. Bazı haberlerde katlanabilir iPhone tasarımı ile ilgili çeşitli detaylara yer verilirken bazılarında ise donanımı hakkında çeşitli sızıntılar gündeme geldi. Katlanabilir iPhone tahmin ettiğinizden çok daha yakın olabilir.

Katlanabilir Akıllı Telefonlar Hakkında Kısa Bir Bilgi

Öncelikle katlanabilir cihazlar hakkında kısa bir bilgi vermek gerekiyor. Katlanabilir akıllı telefon modelleri Huawei ve Samsung gibi ünlü markalar tarafından denendi. Bu denemelerde katlanabilir akıllı telefonların aslında hiç de iyi bir fikir olmadığı görüldü. Bunun nedeni ise; katlanabilir akıllı telefon denemesi yapan firmaların ekran problemlerinden donanımsal sorunlarına kadar çok çeşitli zorluklar yaşamasıydı.

Samsung ve Huawei katlanabilir akıllı telefon piyasasında adında sıkça söz ettirmesine rağmen Xiaomi bu alanda biraz geri planda duruyordu. Xiaomi de Huawei Mate X benzeri katlanabilir bir akıllı telefon üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Xiaomi’nin de bu yıl içerisinde katlanabilir telefon çıkarması bekleniyor.

Katlanabilir iPhone Yolda Mı?

Jon Prosser’in Apple’a yakın kaynaklarından aldığı bilgiye göre firmanın kısa bir süre içerisinde katlanabilir akıllı telefonlarla ilgili hızlı çalışmalar yapacağını öne sürdü. Buradaki hızlı denmesinin sebebi ise Apple’ın bir an önce yeni bir ürün piyasaya sürmek istemesinden kaynaklanıyor.

Geçtiğimiz günlerde ise Apple şirketinin bir katlanabilir ekran patenti aldığı belirtilmişti. Uzun süren araştırmalar sonucunda bu patentin doğru olabileceğine dair veriler elde dildi. Bugün elde edilen bilgilere göre ise Apple gerçekten de katlanabilir bir akıllı telefon üzerinde çalışmalar yapıyor. Birçok kişi bunun bir Ar-Ge çalışması olduğunu düşünse de aslında firma piyasaya yeni bir ürün sunmak için çok ileri bir aşamaya geçti.

Alfred Üniversitesi profesörlerinden William LaCourse bu yılın ilk döneminde Apple’ın bir katlanabilir iPhone üretmek üzere olduğunu belirtmişti. Hatta LaCourse bu cihazın 1-1.5 yıl içerisinde piyasaya sürüleceğini de ifade etmişti. Görünen o ki katlanabilir iPhone tahmin ettiğimizden çok daha yakın bir zamanda piyasaya sürülecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: