İnternetten Para Kazanma Yolları – 2020

Yıllar içerisinde teknolojin gelişmesiyle birlikte çalışma şekilleri değişti ve çeşitli iş imkanları oluştu. Bunlardan belki de en önemlisi evden çalışma. Korona virüs salgını nedeniyle birçok şirket çalışanlarını evden çalışma imkanı sundu. Ben de bu yazımda internet üzerinden nasıl para kazanılabilir? internetten para kazanma yolları nelerdir? gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağım.

1- Web Sitesi Açarak İnternetten Para Kazanma

WordPress veya Blogger gibi altyapıları kullanarak bir web sitesi açabilirsiniz. Web sitesi açmak belki de internetten para kazanma yolları içerisinde en çok tavsiye ettiğim yöntemdir. Ancak her işte olduğu gibi disiplin ve sabır gerekir. Açacağınız web sitesinin konusunu dikkatli bir şekilde seçmeniz gerekir. Özellikle ilgi alanlarınız veya mesleğiniz üzerine bir blog açmak mantıklıdır. Sitenizde Google Adsense reklamları yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Düzenli ve özgün içerik ile site trafiği yükselecek ve kazanacağınız miktarlar da artacaktır. Sitenizde tanıtım yazısı ve banner reklam alanları satarak da para kazanabilirsiniz.

2- Makale Yazarak İnternetten Para Kazanma

Bir bilgisayarınız varsa sermaye gerektirmeden para kazanabilirsiniz. Özellikle editörlük, makale yazarlığı gibi ilanların yer aldığı R10 ve Wm Aracı gibi web master forumlarında iş bulabilirsiniz. 100 kelimesini belirli fiyatlardan yazarak para kazanabilirsiniz. Yazmayı, araştırmayı seven biriyseniz makale yazarak para kazanabilirsiniz.

3- Youtube İle İnternetten Para Kazanma

Son dönemlerde Youtube kanalı açmak ve youtuber olmak oldukça popüler bir durum haline geldi. İlgi alanlarınızla alakalı bir Youtube kanalı açarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Örneğin; kitap okumayı seven biriyseniz okuduğunuz kitaplarınızın analizinin videosunu çekebilirsiniz. Videolarınızda çıkan reklamlar sayesinde para kazanabilirsiniz. Ancak Youtube’dan para kazanmak için de Google Adsense onayı gerekiyor. Kaliteli ve düzenli içerik üretirseniz yolunuz açık olacaktır.

4- İnstagram ile İnternetten Para Kazanma

Son yılların en popüler uygulaması İnstagram’ı kullanarak iyi paralar kazabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken bir sayfa açmak ve düzenli gönderi paylaşarak takipçi sayınızı arttırmak olmalıdır. Belirli bir takipçi sayısına ulaştığınızda sponsorlar artık sizi bulacaktır. Veya çeşitli web master forumlarında instagram sayfama şu kadar ücret karşılığında sponsor arıyorum konusu açarak iyi paralar kazanabilirsiniz.

Bu yazımda en etkili internetten para kazanma yolları olan bu 4 maddeyi sizlerle paylaştım. E-ticaret yaparak, freelance çalışarak ve domain alıp satarak da internetten para kazanabilirsiniz. Bol kazançlar diliyorum:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: