İnstagram Takipçi Arttırma Yolları-2020

İnstagram günümüzde en popüler sosyal medya uygulaması olarak öne çıkıyor. Facebook’un yıllar geçtikçe popülerliğini yitirmesiyle instagram en çok kullanılan uygulama oldu. İnstagram’da popüler veya fenomen olmak için de belirli sayıda takipçiye sahip olmanız gerekiyor. En az 10 k takipçiye sahip fenomenler hesaplarına reklam ve sponsor alarak güzel paralar kazanabilmektedir. İnstagram’da takipçi sayınızı ücretsiz ve organik bir şekilde arttırmak istiyorsanız önerilerimize bir göz atmanızı tavsiye ederiz. İnstagram’da takipçi sayısı nasıl arttırılır?İnstagram takipçi arttırma yolları nelerdir? sorularının cevabını bu yazımızda vermeye çalışacağız.

9 Maddede İnstagram Takipçi Arttırma Yolları

1- Hesabınız Herkese Açık Olsun

Öncelikle hesabınızı kısa sürede büyütmek gibi bir hedefiniz varsa hesabınız herkese açık olmalıdır.Açık hesap Gizli bir hesaba göre çok daha fazla kişiye daha kısa sürede ulaşabilir. İlk adımda sayfanızı açın ve ayarlardan herkese açık yapın.

2- Düzenli Paylaşım Yapın

Her gün en az 1 fotoğraf paylaşmaya özen gösterin. Güncelliğini yitiren sayfanın yeni takipçiler kazanması oldukça zordur.

3-Fotoğraflarınıza Bol Bol Etiket Ekleyin

Sayfanızın alanı ile ilgili # (hastag) kullanarak bol bol etiket ekleyin. Örneğin bir kitap öneri sayfanız varsa #kitapyorumu, #kitapönerisi gibi birçok güncel etiketi fotoğrafınızın altına eleyerek paylaşımızın çok daha fazla kişi tarafından görünmesi sağlayabilirsiniz.

4- Benzer Sayfalara Yorum Atın

Sizinle benzer alanda içerik üreten sayfaların gönderilerine yorum atın. Karşılıklı sayfalarınızı hikayenizde paylaşmayı teklif edin.

5- Fotoğrafları Beğenin

Örneğin mizah alanında bir sayfanız var. #mizah konu etiketine girin ve 50-100 arası gönderiyi her gün beğenin. Siz başka sayfaların gönderilerini beğendikçe onlar da size geri dönüş yapacak ve fotoğraflarınızı beğenecektir.

6- Her gün En Az 1 Hikaye Paylaşın

Bir sayfanın düzenli hikaye paylaşması o sayfanın güncel bir sayfa olduğunu gösterir ve güncellik daha çok takipçi anlamına gelir.

7- Video Paylaşın

İnstagram’da keşfete düşmenin en kolay yollarından bir tanesi video paylaşımı yapmaktır. Videolar insanların daha çok ilgisini çeker.

8- Fotoğraflarınızın Kaydedilmesini Sağlayın

Paylaştığınız fotoğrafların takipçiler tarafından kaydedilmesi İnstagram takipçi arttırma yolları arasında en etkili metotlardan bir tanesidir. Kaliteli ve faydalı içerikler paylaşırsanız daha çok kaydet alabilirsiniz.

9- Çekiliş Yapın

İnstagram takipçi arttırma yolları arasında herkes tarafından en çok bilinen metottur. Sayfanızın içeriğine göre sponsor bularak veya kendiniz çekiliş yapabilirsiniz. Vereceğiniz hediyenin boyutuna göre çekişie olan katılım artacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: