En Çok İzlenen Diziler

Ülkemizde son dönemlerde en çok izlenen ve sevilen dizilerini bu yazımızda sizlerle bir araya getiriyoruz. Peki, Türkiye’de en çok sevilen diziler hangileridir? Bu sorunun cevabını şimdi okuyabilirsiniz.

The 100

Kass Morgan’ın kitap serisi baz alınarak çekilen The 100 dizisi kıyamet sonrasını bizlere anlatıyor. Nükleer savaş dünyayı yok etmişti. Bundan tam 97 yıl sonra, insanlara dair son kalıntıları içerisinde bulunduran uzay gemisi, 100 tane genci dünyayı tekrar ayağa kaldırmak için geri gönderecektir. Gönderilen gençler hedef noktası olan Weather Dağı’nın uzağına inerek geçici bir toplum kurmaya çalışacaktır. Bu yeni yolculukla beraber kıyamet sonrası dünyada yaşamın olup olmadığı yakından anlaşılacaktır.

Diriliş Ertuğrul

Osmanlı devletinin kuruluş yıllarını anlatan dizi ülkemizin en çok sevilen yapımlarından bir tanesidir. Ertuğrul gazi 400 çadırlık olan obasına yeni bir yurt arayışına girdi. Moğollar ve Türkmen beylerini yenen Ertuğrul gazi böylece Osmanlı Devleti’nin kuruluşunun da önünü açmaya başladı. Dizinin çekimleri Riva ve Beykoz’a kurulan platolarda yapıldı. Dönemin havasını yansıtmak için yüksek bütçeler ayrıldı.

Prison Break

Lincoln, adam öldürme suçundan idam edilecektir. Kardeşi Micehal’ın hapishaneye girmesi ile beraber hayatları ise tamamen değişecektir. Hapishaneden kaçabilmek için plan yapan ikilinin cele etmesi gerekiyor. Aksi durumda Lincoln, cezaevinde idam edilecektir.

Lincol’un kardeşi Micheal Scofield başarılı bir mühendistir. Ancak idam suçuyla yargılanan abisini hapishaneden kurtarmak için bir banka soymaya kalkışır. Soygun öncesinde hapishane krokisini vücuduna dövme yaptırmıştır. 2017 yılında veda eden dizinin günümüzde milyonlarca hayranı bulunuyor.

Öyle Bir Geçer Zaman ki

Ali Akarsu uzun yol gemilerinde ikinci kaptandır. Hayatının büyük çoğunluğu ailesinden uzakta geçmiştir. Onun yokluğunda, evi karısı Cemile idare etmektedir. Dört çocuğu ve Cemile her sefer dönüşü kocası Ali’nin yolunu gözlemektedir. Fakat bu son sefer sonrasında Ali’de garip haller ortaya çıkar. Cemile Ali’nin ceketinde bir mektup bulunca, hayatları tamamen değişecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: