Televizyonlar Şekil Değiştiriyor, Yeni Dönem Başlıyor

Teknoloji gelişmeye devam ediyor telefonlar, bilgisayarlar derken televizyonlar da tamamen değişiyor. Telefonlar son yıllarda büyük ölçüde değişti ve bambaşka cihazlar hâline geldi. Öte yandan televizyonlarda son teknolojiye uyum sağlıyor. Dünya’nın en büyük teknoloji fuarı olan CES 2020 kapsamında Samsung yeni televizyonunu görücüye çıkarmıştı. Büyük bir merakla beklenen TV aylar sonra satışa sunuldu. Televizyon görüntüsü ve özellikleriyle şaşırtıyor.

Önerilen İçerik: Netflix’ten Rekor: Üç ayda 15,8 Milyon Yeni Abone

Samsung Q950TS 8K QLED TV modeli Tayvanlı tedarikçilerin de desteğiyle özel bir birleşim sürecine sahip. Televizyonun ön paneli olduğu gibi gövdeye entegre edilmiş ve çerçevelere gerek kalmamış. Yalnızca alt çerçevenin kalınlığı biraz fark ediliyor. İnfinity Screen ismi verilen teknoloji sayesinde TV kasasının kalınlığı 15 mm olmuş. Çerçeveler ortadan kalktığı için projeksiyonun verdiği duvara yansıtma hissiyatı daha parlak bir biçimde izleyiciye sunulabiliyor. Quantum Processor 8K işlemcisi sayesinde televizyon yapay zeka ile içerikleri 8K olarak daha verimli ölçeklendirebiliyor. Bunun yanında Youtube platformu da televizyona öze 8K çözünürlükler hazırlayacak.

Object Tracking Sound teknolojisi ve yapay zeka sayesinde sahnede yer alan nesnelerin hareketine göre sesler optimize edilebiliyor. Bixby ise kullanıcılar tarafından verilen komutlara göre arka plan görüntülerini değiştirebiliyor. Samsung Q950TS 8K QLED TV için henüz bir fiyat açıklaması yapmadı. Samsung’un bu yeni televizyonuyla birlikte TV piyasasının hareketlenmesi bekleniyor.

Televizyonlar Şekil Değiştiriyor, Yeni Dönem Başlıyor” için 3 yorum

 • Mayıs 19, 2020 tarihinde, saat 1:06 am
  Permalink

  çok iyi gözüküyor etkilendim 🙂

  Yanıtla
 • Mayıs 19, 2020 tarihinde, saat 2:56 pm
  Permalink

  Deep diyorki yorum yapamıyoruz eski haline getirir mi yorum bölümünü

  Yanıtla
  • Mayıs 19, 2020 tarihinde, saat 8:38 pm
   Permalink

   Merhaba kısa süre önce Blogger’dan WordPress alt yapısına geçtiğimden yorum kısmı da otomatik olarak değişti. Bazı düzenlemeler yapmayı düşünüyorum. Teşekkür ederim öneriniz için.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: