Harika Bir Polisiye Komedi: Brooklyn Nine-Nine

Herkese merhaba. Yeni bir dizi önerisi ile karşınızdayım. Bu sıralar izlemek için yeni bir dizi arayışındaydım. Ve bir arkadaşımın ısrarlı tavsiyesi sonucunda Brooklyn Nine-Nine dizisine başladım. Dizi gerçekten çok hoşuma gitti ve bir yazı yazarak sizlerle de paylaşmaya karar verdim. Brooklyn Nine-Nine her bir bölümü 20 dk olan ve harika bir komedi dizisi. Komedi tarzı olarak The Office dizisine benzettim ancak bu diziyi izlerken çok daha fazla güldüğümü belirtmeliyim. Dizinin başrolleri ve her bir karakter özenle seçilmiş ve oyunculukları gerçekten çok beğendim. En çok beğendiğim karakterler Jake Peralta ve Rose Diaz oldu. Tabi Charles Boyle’u da unutmamak gerek:)

Brooklyn Nine-Nine bir polisiye komedi dizisidir ve ilk bölümü 17 Eylül 2013 tarihinde Fox kanalında yayınlanmıştır. 2019 yılından itibaren NBC kanalında yayınlanmaya başlamıştır. Dizi 2013 yılında 2 altın küre ödülü kazanmıştır. Şimdiye kadar 7 sezonu yayınlanan dizi 8.sezon içinde onay almıştır.

Brooklyn Nine-Nine Dizi Konusu

New York Polis Departmanı(NYPD)’na ait karakollardan biri olan 99’un ekibinin başından geçen maceraları konu almaktadır. Dizi karakola yeni atanan Yüzbaşı Raymond Holt’un ekiple tanışması ile başlıyor. Holt ciddi bir karakter olarak dikkat çekiyor. Karakolun belki de en ciddiyetsiz, şakacı dedektifi olan Jake Peralta ile araları başlarda pek iyi olmasa da ilerleyen dönemlerde ikili birbirine alışıyor. Dizideki herbir dedektif farklı bir yapıya sahip olsa da iyi anlaştıkları ve işlerinden keyif aldıkları söylenebilir.

Brooklyn Nine-Nine Oyuncuları

Jake Peralta( Andy Samberg): Çocuk ruhlu ve şakacı bir dedektif olan Peralta karakolun en başarılı dedektiflerinden biridir. Dedektif Amy Santiago ile aralarında tatlı bir rekabet vardır ve Peralta sık sık onunla şakalaşır. Jake çok rahat, eğlenceli ve biraz çocuksu bir karakter olarak dikkat çekiyor.

Amy Santiago( Melissa Fumero): Amy Santiago da karakolun en başarılı dedektiflerinden birisidir. Amy hata yapmaya pek tahammülü olmayan bir karater olup, üstlerine karşı ise çok saygılıdır.

Charles Boyle( Joe Lo Truglio): Charles Jake’in en yakın arkadaşıdır. Yemek konusunda bilgili olan Charles’ın ayrıca bir de yemek bloğu var.

Rosa Diaz(Stephanie Beatriz): Rosa dizideki en ilginç ve havalı karakterlerden birisidir. Ekipten hiç kimse Rosa’nın hayatı hakkında fazla bir bilgiye sahip değildir. Laubalilikten hiç hoşlanmayan bir karakter olarak öne çıkıyor.

Raymond Holt(Andre Braugher): Ekibi tarafından saygı duyulan Holt oldukça ciddi bir karakter. İşini severek yapan Yüzbaşı Holt zaman zaman ekibiyle birlikte eğlenmeyi ihmal etmiyor.

Gina Linetti(Chelsea Peretti): Ekibin en sevilen kişilerinden biri olan Gina Holt’un sekreterliğini yapmaktadır ve oldukça renkli bir kişiliğe sahiptir. Kendini çok beğenen bir karakter.

Terry Jeffords(Terry Crews): Terry ekibin en sıcakkanlı üyelerinden biridir. 2 babası olan Terry ailesine oldukça düşündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: